Menu
سبد خرید شما

کتاب فرمانده گردان ١١

کتاب فرمانده گردان ١١
کتاب فرمانده گردان ١١
کتاب فرمانده گردان ١١
-11 %
کتاب فرمانده گردان ١١
کتاب فرمانده گردان ١١
کتاب فرمانده گردان ١١

کتاب خلبان «فریدون ذوالفقاری»، خلبان شناسایی نیروی هوایی ارتش، با عنوان «فرمانده گردان ١١» چاپ شد. در این کتاب، شهید ذوالفقاری، نابغه آسمان ایران و خلبان شجاع گردان یازده شناسایی را از زبان همرزمانش می‌خوانیم. شهید فریدون ذوالفقاری، خلبان فانتوم عکسبرداری، در طی هشت سال دفاع مقدس، با وجود داشتن پست حساس، مثل یک خلبان جوان، همچنان فعال و جنگنده در پروازهای برون‌مرزی شرکت می‌جست. شهرت و اعتبار این خلبان اسطوره‌ای، در کنار شجاعت و سواد پروازی، بیشتر به ماموریت‌های عکسبرداری برمی‌گردد که فقط ایشان توان به انجام رساندن آنها را داشت. خلبان ذوالفقاری تا روز شهادت، پا از رکاب جنگنده بیرون نکشید و در پروازهای متهورانه‌ای از جمله ماموریت بغداد و عکسبرداری از «مجلس الوطنی» و «کاخ صدام»، موفق به ثبت عکس‌هایی فوق‌العاده ارزشمند از استراتژیک‌ترین نقاط نظامی، سیاسی و صنعتی در عمق خاک دشمن شد. در قسمتی از کتاب، از زبان خلبان جانباز «فرج‌الله فرسیابی»، از خلبانان همواره همراه با شهید ذوالفقاری می‌خوانیم که :

« ... شما نبودید و ندیدید، اما من دقیقا پشت سرش، در کابین عقب نشسته بودم، با چشمان خود دیدم و امروز شهادت می‌دهم، در وسط آسمان «بغداد»، «ناصریه»، «کرکوک»، «فاو»، «کوت» و «بصره»، بر روی اهدافی که دقیقا زیر ده ثانیه، تا مرگ و خاکستر شدن فاصله داشتیم، مثل کوه ایستاد! صورتش را نمی‌دیدم اما از حرکاتش دقیقا می‌فهمیدم ترسی در دلش نیست! در آن امواج خردکننده و کوبنده استرس و فشار روانی، می‌دیدم که خیلی مسلط، برای چک کردن وضعیت پرواز، سرش را به چپ و راست می‌گرداند و تمام الزامات پرواز برون‌مرزی شناسایی، از قبیل گردش‌ها و کم و زیاد کردن ارتفاع را دقیقا بر اساس توجیه قبل از پرواز انجام می‌دهد. در این ماموریت هم به همین شکل بود تا اینکه به آسمان حومه کربلا رسیدیم...»

در قسمتی از کتاب فرمانده گردان ١١، به ماجرای پرالتهاب جستجو برای یافتن پیکر شهید ذوالفقاری پرداخته شده که جزو بخش‌های خواندنی کتاب است. از دیگر نقاط قوت این کتاب، تحلیل تعدادی از عکس‌های هوایی ارزشمند گرفته شده توسط شهید ذوالفقاری از اهدافی در داخل خاک عراق می‌باشد. در تحلیل همراه با عکس این قسمت، خواننده متوجه می‌شود خلبانان ما از چه مسیری وارد خاک دشمن شده و هدف عکسبرداری شده در چه موقعیتی از سرزمین عراق واقع شده است.

کتاب «فرمانده گردان ١١» در ۴٢٠ صفحه، در قطع رقعی، چاپ و منتشر شده است.کتاب فرمانده گردان ١١
کتاب
نویسنده:مهدی بابامحمودی
تعداد صفحه:420
قطع:رقعی
نوع جلد:شومیز
وزن:460 گرم
نوبت چاپ:1
کد بین المللی(شابک یا ...) :9786227382143
این تخفیف به اتمام میرسد در
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
250,000تومان
280,000تومان
  • موجودی: موجود در انبار