Menu
سبد خرید شما

کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم

کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
-11 %
کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم

جلد دوم کتاب «آخرین اسکادران»، خاطرات امیر سرتیپ دوم خلبان «علیرضا جراح»، خلبان اف-١۴ نیروی هوایی ارتش از دوران هشت سال دفاع مقدس و پروازهای بعد از جنگ تحمیلی، منتشر شد. در این دو جلد، برای نخستین بار در بین کتب خاطرات شفاهی رزمندگان، صرفا به خاطرات خلبان از میدان نبرد پرداخته و از پرداختن به زندگی شخصی و خاطرات غیرنظامی ایشان خودداری شده است. به عبارت دیگر، در طی مطالعه کتاب، خواننده از میدان جنگ و محیط عملیاتی و فضای پرهیجان آن بیرون نمی‌رود.

فن خلبانی و هوانوردی نظامی، شغلی بسیار پیچیده و پرشاخ و برگ است که همین پیچیدگی، این شغل را در نظر جوانان، به شغلی جذاب و منحصر به فرد تبدیل کرده است. ویژگی خاص کتاب آخرین اسکادران در هر دو جلد، این است که این پیچیدگی را به زبانی بسیار ساده و روان بیان می‌کند تا به این ترتیب، خواننده علاوه بر اینکه لحظه به لحظه با خلبان در کابین جنگنده شکاری حضور دارد، هیجان لحظات دلهره‌آور و نفس‌گیر نبرد هوایی را نیز از دست نمی‌دهد.

در جلد نخست این کتاب، در ابتدا خاطرات دوران آموزش خلبانی امیر جراح آمده و در ادامه، خاطرات طنز این خلبان در برخورد با دیگر همرزمان بیان شده است. همچنین علاوه بر خاطرات امیر جراح از نحوه عملکرد خلبانان اف-١۴ در تامین امنیت آسمان خلیج فارس و محافظت از نفتکش‌ها و نجات صنعت نفت ایران، به محافظت خلبانان شکاری از مناطق مسکونی در برابر بمباران‌های هوایی نیروی هوایی ارتش عراق، بخصوص مقابله با هواپیماهای میگ-٢۵ عراقی پرداخته شده است. از دیگر نقاط قوت این کتاب، تحلیل «عملیات حمله به نیروگاه برق نکا» توسط خلبانان عراقی، از زبان امیر جراح است که تابحال هیچ کتاب دفاع مقدسی، یک چنین رویکردی در بیان دقیق نقاط قوت دشمن نداشته است.

در جلد دوم نیز خاطرات دفاع مقدسی از سر گرفته شده و نبردهای بی‌امان هوایی برای ایجاد آسمانی امن ادامه پیدا می‌کند. به دنبال خاطرات جنگی، امیر جراح به بیان خاطرات پروازی خود از سال‌های پس از جنگ و لحظات دلهره‌آوری که در پروازهای آموزشی با خلبانان جوان‌تر اتفاق افتاده می‌پردازد. به این ترتیب خواننده متوجه می‌شود که با وجود اتمام جنگ، جنگ در نیروی هوایی هرگز تمام نشده و نمی‌شود زیرا که باید همواره خلبانان جوان را آماده رزم نگه داشت.

طرح جلد جذاب و اثرگذار، متن شیوا و روان و همچنین استفاده از بیش از صد قطعه عکس در لابلای متن به‌همراه توضیحات کامل، از دیگر نقاط قوت این مجموعه دو جلدی محسوب می‌شود.

 جلد دو  «آخرین اسکادران»، در ۴٠٠ صفحه، در قطع رقعی منتشر و وارد بازار نشر گردیده است.


کتاب «آخرین اسکادران» جلد دوم
کتاب
نویسنده:مهدی بابامحمودی
تعداد صفحه:۴٠٠
قطع:رقعی
نوع جلد: شومیز
وزن: 410 گرم
نوبت چاپ:1
کد بین المللی(شابک یا ...) :9786227382129
این تخفیف به اتمام میرسد در
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
250,000تومان
280,000تومان
  • موجودی: